Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Dlaczego warto wybrać panele podłogowe winylowe?

shape shape shape

Decydując się na produkty wykorzystane do pokrycia posadzki powinno się zdecydować na rozwiązanie łączące w sobie liczne zalety pod względem użytkowym. Przykładem tego są panele podłogowe winylowe, które w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Zawdzięczają to takim właściwościom, jak wysoki poziom odporności na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i wielu innym wartym uwagi zaletom. Przyjrzyjmy się więc bliżej wybranym atutom tego rozwiązania wymienionym w poniższym tekście.

W jakich wnętrzach sprawdzą się winylowe panele?

Odpowiedź brzmi – niemal w każdych! Występują w wielu wariantach kolorystycznych – ciepłych i chłodnych, odcieniach brązu, beżu, bieli, szarości i nie tylko. Dzięki temu można bez trudu wybrać opcję pasującą do barw mebli, ścian, pozostałych elementów wyposażenia i osobistego gustu. Ponadto takie podłogi wyróżniają się bardzo dobrym stopniem wytrzymałości, a także są wodoodporne. Dzięki temu będą się atrakcyjnie prezentować nawet po upływie długiego czasu, stanowią więc inwestycję na lata.

Warto też mieć na uwadze fakt, że utrzymanie paneli winylowych w czystości to zadanie niewymagające dużych nakładów czasu i pracy – wystarczy odkurzyć i wytrzeć na mokro. Zaletą wyboru takich podłóg są też ich hipoalergiczne właściwości, dzięki którym doskonale nadają się dla alergików i dzieci.

Komfortowe rozwiązanie – panele winylowe

Cenną właściwością jest także tłumienie oraz nieprzenoszenie dźwięków. Dzięki temu stanowią świetny wybór dla osób ceniących sobie ciszę w domu, a także lubiących chodzić boso. Nie ulegają bowiem wychłodzeniu, co sprawia, że przy odpowiedniej temperaturze panującej we wnętrzu zachowują optymalne ciepło. Ponadto można je stosować wraz z ogrzewaniem podłogowym.

Ostatnią, ale równie ważną zaletą jest prostota montażu nowoczesnych paneli winylowych. Warto je wybrać również ze względu na fakt, że nie wymagają dylatacji, a także progów między pomieszczeniami. Zapewnią więc bardzo harmonijny i estetyczny wygląd podłóg w całym mieszkaniu.