Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Panele podłogowe laminowane – podłogi Classen do salonu i kuchni

shape shape shape
Panele podłogowe laminowane – podłogi Classen do salonu i kuchni

Panele Laminowane – Adventure 4V (Havanna)
Źródło: classenfloor.com

Podłoga to podstawa aranżacji każdego wnętrza, dlatego jej wybór jest tak istotnym krokiem podczas wykańczania mieszkania. Ma bowiem spełniać nie tylko funkcję estetyczną, ale również praktyczną, by użytkowanie jej było przyjemne i wygodne. Na jaką podłogę zatem warto się zdecydować? W ostatnich latach rynek wnętrzarski oferuje coraz więcej ciekawych rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z nich są panele podłogowe laminowane. Poznaj ich zalety! 

Panele podłogowe laminowane – czym się wyróżniają? 

Panele podłogowe laminowane to idealna opcja dla miłośników naturalnych rozwiązań, którzy chcą oszczędzić sobie inwestycji w drogie i trudne w utrzymaniu podłogi drewniane. Doskonale imitują one prawdziwe drewno (dębowe lub świerkowe) – mają jego strukturę, trójwymiarową powierzchnię, a do tego odwzorowują naturalne rysy słojów oraz sęków. Naśladują zarówno jaśniejsze i ciemniejsze odcienie drewna, a także jego egzotyczne odmiany, które nieco odbiegają od standardowej kolorystyki. Warto również wspomnieć, że istnieją panele podłogowe imitujące płytki różnych gatunków kamieni, a nawet betonu. To świetne rozwiązanie zarówno do wnętrz w stylu klasycznym, jak również loftowym czy skandynawskim, a także prowansalskim. W ofercie firmy Classen znajdziesz wiele odcieni podłóg, które dopasujesz do praktycznie każdej aranżacji. 

Zalety paneli podłogowych laminowanych 

Jedną z największych zalet paneli podłogowych laminowanych jest łatwy montaż. Możesz więc samodzielnie ułożyć podłogi w swoim domu – bez konieczności korzystania z pomocy specjalistów ani używania profesjonalnych narzędzi. Ponadto podłogi marki Classen zostały dodatkowo wyposażone w system Megaloc lub Easy Connect, co oznacza, że do ich montażu nie ma konieczności użycia kleju. Panele układane taką techniką prezentują się dużo bardziej estetycznie. Warto także wspomnieć, że panele podłogowe laminowane posiadają czterostronną V-fugę, którą wyprofilowane są krawędzie desek. Ze względu na frezowane boki podłogi sprawiają wrażenie wykonanych z naturalnego drewna. 

Co więcej, podejmując temat paneli laminowanych, nie można nie wspomnieć o kwestii ich wodoodporności. No właśnie, czy takie podłogi nadają się do zastosowania na przykład w kuchni? Oczywiście! Ponieważ zostały wykonane z solidnych, wysokogatunkowych materiałów, można ich z powodzeniem użyć na przestrzeniach, które podczas codziennego użytkowania narażone są na kontakt z wilgocią. Panele laminowane skonstruowane są tak, by woda nie miała możliwości przedostania się pod ich powierzchnię. 

Na koniec kilka słów o trwałości podłóg laminowanych. Otóż na przykładzie paneli Classen, które występują w klasie ścieralności od AC3 do AC6, można śmiało stwierdzić, że nadadzą się one do użytku nawet w bardzo często uczęszczanych miejscach, takich jak chociażby przedpokój. Mimo nawet bardzo dużego natężenia ruchu powierzchnia podłóg nie ulegnie odkształceniu, wgnieceniu czy wytarciu. Potwierdza to zatem deklarację producenta dotyczącą długotrwałej żywotności paneli laminowanych.