Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Jakie fronty kuchenne warto wybrać?

shape shape shape
Aranżacja mieszkania w Lublinie osiedle Ruczaj

Decydując się na remont kuchni, stajemy przed wieloma bardzo ważnymi decyzjami. Od kupna nowych sprzętów AGD, po układanie płytek, jak i montaż nowych mebli kuchennych. By nieco ułatwić Ci to zadanie, stworzyliśmy poradnik wyboru frontów kuchennych. Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Fronty kuchenne – co to jest?

Na początek warto wyjaśnić, czym tak właściwie są fronty kuchenne. Ta nazwa wielu osobom niedoświadczonym w przeprowadzaniu remontu kuchni może brzmieć bardzo tajemniczo. Dlatego spieszymy z odpowiedzią, iż fronty mebli kuchennych to są po prostu przody szafek. Wybór najodpowiedniejszych frontów kuchennych jest więc bardzo ważny. To one determinują w największym stopniu wygląd kuchni.

Meble kuchenne na wymiar – jakie fronty?

Fronty mebli kuchennych mogą być wykonane z wielu materiałów różnej jakości. Klienci zazwyczaj wybierając fronty mebli kuchennych, najpierw zwracają uwagę na ich wygląd. Dopiero potem zastanawiają się nad trwałością. Według nas najważniejsze jest odpowiednie wyważenie pomiędzy względami estetycznymi i praktycznymi. Warto zwrócić się do specjalisty, który pomoże w dobraniu odpowiednich frontów mebli kuchennych. Fachowiec dzięki swojemu doświadczeniu będzie wiedział, jaki typ frontów mebli kuchennych najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni.

Jakie fronty kuchenne są najtrwalsze?

Jeżeli chcemy znaleźć trwałe fronty mebli kuchennych, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na cenę. Zazwyczaj kwota, jaką zapłacimy za fronty kuchenne jest adekwatna do ich jakości. Tak że wybierając dosyć tanie fronty mebli kuchennych, nie należy się spodziewać świetnej jakości, dzięki której obudowy będą wyglądały dobrze przez wiele lat. Najlepszą opcją jest zamówienie mebli na wymiar, wykonanych przez doświadczonego fachowca. Takie rozwiązanie to zawsze gwarancja najwyższej jakości.

Jakie fronty do kuchni – lakierowane czy akrylowe?

Jednymi z najpopularniejszych materiałów używanych do frontów mebli kuchennych są fronty akrylowe i lakierowane. Największą zaletą frontów akrylowych jest fakt, że produkuje się je szybciej niż lakierowane. Fronty akrylowe są również bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Jednak z drugiej strony fronty lakierowane także są wytrzymałe, ale za to ich kolor można wybrać z dużo szerszej palety barw. Oba rodzaje frontów są łatwe w czyszczeniu i solidne, dzięki czemu przez wiele lat będzie można cieszyć się z pięknej kuchni.