Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Współczesne wzornictwo sztukaterii ściennej

shape shape shape

Puste ściany nigdy nie są mile widziane. W ich atrakcyjnym wypełnieniu pomagają elementy, które ułożone w konkretny sposób potrafią dać życie martwym ścianom, a tym samym znacznie wpłynąć na nasz styl mieszkaniowy. Jak wygląda współczesne wzornictwo sztukaterii ściennej? Co jest obecnie w modzie?

Geometryczne kształty

Sztukateria składa się z elementów dekoracyjnych, które służą w wykańczaniu wnętrz. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy listwy ścienne, które wielu domowników układa w geometryczne kształty. Powodem takiego sposobu na udekorowanie ściany jest fakt, że listwy ścienne nie zawierają już aż tak kunsztownych i bogatych zdobień, jak kiedyś. Obecnie stawia się na proste formy, które w bezinwazyjny sposób nie zaburzają charakteru pomieszczenia, a przy tym najlepiej łączą się z neutralnością ściany.

Dlatego we współczesnej sztukaterii coraz częściej możemy zetknąć się z pionowymi pilastrami i kolumnami, które sprawiają, że dany pokój w subtelny sposób zyskuje na wizualności. Dzięki listwom dekoracyjnym umieszczonym poziomo i na wysokości linii oczu ściana otrzymuje optyczny efekt obniżenia swojego poziomu, co tworzy harmonijną i spójną ze sobą całość, idealną pod plakaty, obrazy czy lustra. Z kolei prostokątne listwy umieszczone pionowo to skuteczna iluzja dodatkowych wnęk i zakamarków, dzięki którym nasze mieszkanie wzbogacimy o nutę tajemniczości.

Tradycja w nowoczesnym stylu

Wyznacznikiem współczesnych aranżacji jest nie tylko minimalistyczna sztukateria ścienna tworząca proste bryły geometryczne. Dzisiejsze dekory mają ładnie łączyć się z wybranym pomieszczeniem, a przy tym być jak najbardziej funkcjonalne, dlatego niezwykle modne stały się listwy z doinstalowanym podświetleniem LED, które wręcz idealnie uwydatnia styl mieszkaniowy. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że kolor oświetlenia możemy swobodnie zmieniać, co w połączeniu z bezproblemowym montażem listew sprawia, że w prosty sposób możemy osiągnąć niesamowite efekty estetyczne. Jeśli też chcesz mieć takie pomieszczenie, to polecamy usługi biura projektowego UNICO, które pomoże Ci zaplanować Twoje wymarzone domowe wnętrze.