Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Beton architektoniczny i płyty betonowe – pomysł na aranżację wnętrza

shape shape shape
beton dekoracyjny

Moda na beton architektoniczny we wnętrzach trwa w najlepsze! Nie dziwi to chyba nikogo – ten materiał jest bowiem niezwykle stylowym dodatkiem, który potrafi na dobre odmienić wygląd pomieszczenia. Efekt betonu na ścianach możemy uzyskać na dwa sposoby: za pomocą tynku dekoracyjnego lub płyt betonowych. 

Choć możliwości zastosowania betonu we wnętrzach jest bardzo wiele, dziś skupimy się na tym, jak wykorzystać go na ścianach. Płyty betonowe świetnie wpisują się w aranżację wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych, a także loftowychSprawdźmy zatem, jakie możliwości daje tynk dekoracyjny. 

 

Dlaczego warto zdecydować się na płyty betonowe we wnętrzach? 

Płyty betonowe są o tyle ciekawym rozwiązaniem, że ze względu na swoją neutralną kolorystykę można je wkomponować praktycznie w każde wnętrze. Pasują zarówno do barw nasyconych, takich jak koral albo morska zieleń, jak również do tych przygaszonych i pastelowych, jak np. blady róż lub stłumiona miedź. Sam beton niektórym z nas może wydać się zbyt surowy, ale już w połączeniu z innymi kolorami tworzy efekt umiarkowanego minimalizmu. W takiej aranżacji wszystkie elementy będą się pięknie ze sobą komponowały, tworząc spójną całość 

Tynk strukturalny świetnie sprawdza się również jako tło do wyeksponowania konkretnych przestrzeni we wnętrzu, np. ściany telewizyjnej lub strefy wypoczynkowej. Zarówno płyty betonowe, jak również beton architektoniczny to coś dla miłośników nietypowych rozwiązań. Każdy, kto ceni sobie piękno naturalnych materiałów, na pewno będzie zadowolony z efektu końcowego. To bez wątpienia całkowicie niepowtarzalna ozdoba ścienna!  

 

Beton architektoniczny – nawiązanie do natury 

Ostatnio w aranżacji wnętrz coraz częściej dominują naturalne materiały, a beton architektoniczny świetnie wpisuje się w ten trend. Można go również z powodzeniem łączyć podobnymi dodatkami. Wygląda oryginalnie w zestawieniu z roślinami zielonymi, organicznymi tkaninami, wikliną, jak również z kamieniami (takimi jak granit, marmur czy trawertyn). Przestrzeń urządzona na bazie naturalnych rozwiązań sprzyja wyciszeniu i relaksowi w swoich czterech kątach. 

Mówiąc o naturalnych materiałach, nie można nie wspomnieć o jeszcze jednym, chyba najważniejszym z nich. Płyty betonowe bowiem idealnie korespondują z drewnem. To sprawdzone połączenie, które zawsze prezentuje się pięknie. Jeśli więc w salonie ułożony jest parkiet dębowy lub w kuchni gości blat jesionowy, można śmiało zainwestować w tynk dekoracyjny, który idealnie wpisze się w aranżację wnętrza. Drewno z kolei ociepli pomieszczenie, przełamując chłód betonu.  

 

Beton architektoniczny i płyty betonowe – podsumowanie 

Beton na dobre wymknął się z piwnic oraz garażz odwagą wkrada się do wnętrz naszych domów, gdzie jego zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie! Oprócz tego, że prezentuje się naprawdę zjawiskowo, ponieważ jego wygląd jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju, ma też wiele innych zalet. Jedną z nich jest bez wątpienia trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Co więcej, tynk dekoracyjny to rozwiązanie, które nie jest kosztowne. Jeśli zdecydujemy się go zastosować na jednej ścianie, będzie to opcja bardzo przystępna cenowo. A co najważniejsze – płyty betonowe można dopasować praktycznie do każdej przestrzeni.