Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Drzwi wejściowe do domu – jakie wybrać?

shape shape shape
Drzwi wejściowe do domu – jakie wybrać

Stoisz przed wyborem drzwi wejściowych do domu? Cieszymy się więc, że tu zaglądasz. Ponieważ dobrze wiemy, że wśród rozmaitych rozwiązań dostępnych na rynku można się łatwo pogubić, postanowiliśmy przedstawić kilka najważniejszych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze drzwi do domu. Zapraszamy do lektury!

Drzwi wejściowe – jakie kupić?

Wybór drzwi wejściowych do domu to jedna z najważniejszych kwestii do rozważenia podczas aranżowania swoich czterech kątów. To jeden z elementów, który stanowi ich filar i ma służyć przez lata. Stąd też warto zdecydować się na solidne i wytrzymałe skrzydła. Drzwi powinny być przede wszystkim zabezpieczone przed wilgocią. Dzięki temu woda nie będzie gromadziła się w skrzydłach i powodowała odkształcania czy łuszczenia się drzwi. Istotne jest również, by powłoka, którą pokryte są drzwi, była odporna na promieniowanie UV, co zapobiegnie m.in. odbarwianiu się skrzydeł i ich szybkiemu niszczeniu. Nie można zapomnieć także o kwestii antywłamaniowości. Drzwi wejściowe oznaczone są klasą antywłamaniowości określaną jako RC. Mogą posiadać klasę RC2, RC3, RC4 itd. Im jest wyższa, tym skuteczniej drzwi chronią przed włamaniem. Zwróć także uwagę na kierunek otwierania. Wybierz drzwi prawe lub lewe – w Zamościu znajdziesz je w naszym salonie sprzedaży UNICO Wnętrze.

Drzwi wejściowe – jakie wymiary?

Wymiary drzwi wejściowych można bez problemu dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Najczęściej dostosowuje się je do otworu, który wykonany jest w konstrukcji domu. Zazwyczaj szerokość drzwi wynosi 90 cm, zaś wysokość 200 cm. Jest to optymalny rozmiar, który pozwoli na swobodne poruszanie się, a także umożliwi wygodne przenoszenie mebli i innych przedmiotów. Jeśli zaś otwór drzwiowy jest większy, właściciele domów często decydują się na zamówienie drzwi z naświetlami bocznymi czy górnymi, które nie tylko prezentują się bardzo efektownie, ale dodatkowo doświetlają przedsionek domu. Innym, równie ciekawym rozwiązaniem, które pozwoli na zwiększenie ilości światła wpadającego do wnętrza, są drzwi zewnętrzne przeszklone, które znajdziesz w naszym salonie w Zamościu.

Jakie drzwi wejściowe do domu – drewniane czy metalowe?

Kolejne pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć przed zakupem drzwi zewnętrznych dotyczy tego, z jakiego materiału powinny być wykonane. Dwa najpopularniejsze rozwiązania to drzwi drewniane oraz drzwi metalowe. Pierwsza opcja to gwarancja solidnych, ponadczasowych i wytrzymałych skrzydeł. Choć wiele osób wzbrania się przed drewnem, w rzeczywistości jest ono świetnym materiałem. Drzwi pasywne drewniane zapewniają znakomite parametry cieplne oraz trwałość. Ponadto wiele osób od pierwszego wejrzenia zakochuje się w estetyce drzwi zewnętrznych z drewna. Warto bowiem zauważyć, że każde z nich będą nieco inne, a tym samym oryginalne. Ich wyrazista faktura i widoczne słoje nadają skrzydłom elegancji i niepowtarzalnego stylu.

Z kolei drzwi metalowe, które najczęściej wykonywane są ze stali, są bardzo solidne i wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Niezwykle trudno jest je sforsować, stąd też stanowią skuteczną barierę dla włamywaczy. Inwestując w drzwi zewnętrzne metalowe warto wybrać takie, które pokryte są dodatkową powłoką zabezpieczającą je przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. Dzięki temu drzwi będą służyły przez długie lata i zachowają przy tym swój pierwotny wygląd.

Jeśli szukasz drzwi w Zamościu, serdecznie zachęcamy Cię do odwiedzenia naszego salonu UNICO Wnętrze, gdzie pomożemy Ci dopasować drzwi do Twoich indywidualnych potrzeb. Oprócz drzwi zewnętrznych posiadamy także drzwi wewnętrzne – w Zamościu znajdziesz je w naszym salonie sprzedaży.