Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Montaż parapetów wewnętrznych z konglomeratu

shape shape shape
Montaż parapetów wewnętrznych z konglomeratu

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Parapet z konglomeratu – czym się charakteryzuje?
  2. Jak zamontować parapet wewnętrzny z konglomeratu? Czym przykleić parapet z konglomeratu?
  3. Parapety z konglomeratu – cena

Montaż parapetów wewnętrznych z konglomeratu wymaga odpowiedniego przygotowania oraz zaopatrzenia się w odpowiednie narzędzia i materiały. Od czego zacząć i jak przeprowadzić cały proces krok po kroku? Podpowiadamy!

Parapet z konglomeratu – czym się charakteryzuje?

Najczęściej wyróżnia się dwa rodzaje parapetów z konglomeratu, czyli marmurowe oraz kwarcowe. Pierwsze z nich składają się w znaczącej większości z marmuru, a drugie z kwarcu, zaś w obu przypadkach pozostałą część stanowią żywice oraz pigmenty. Takie parapety wykazują znakomitą odporność na zarysowania i pękanie. Są także bardzo wytrzymałe. Co więcej, parapety z konglomeratu dostępne są w wielu różnorodnych wzorach i kolorach, dzięki czemu możesz z łatwością dopasować je do każdego wnętrza – zarówno do aranżacji mieszkania w stylu nowoczesnym, jak i klasycznych wnętrz.

Jak zamontować parapet wewnętrzny z konglomeratu? Czym przykleić parapet z konglomeratu?

Montaż parapetów z konglomeratu wbrew pozorom nie jest trudny. Rozpocznij go od przygotowania muru, na którym mają zostać ułożone. Do tego celu niezbędna okaże się przede wszystkim poziomica, ponieważ miejsca te musisz bardzo dokładnie wyrównać. Następnym krokiem jest oczyszczenie i osuszenie przestrzeni. Teraz możesz już przejść do montażu. Czym przykleić parapet z konglomeratu? Najlepiej szybkoschnącym klejem poliuretanowym. Nałóż jego cienką warstwę na całą długość płyty. Przyda Ci się do tego szpachelka. Następnie szybko, ale precyzyjnie dopasuj parapet do muru i dociśnij go.

Klej zaczyna się utwardzać w momencie kontaktu z wilgocią z powietrza i przeważnie trwa to około 2-4 godzin. Jeśli jednak w pomieszczeniu panuje mała wilgotność, poczekaj nawet 24 godziny, by mieć pewność, że połączenie jest w pełni utwardzone. Przez cały czas schnięcia parapet powinien być dobrze dociśnięty. Właśnie dlatego warto zastosować drewniane kliny, które musisz umieścić między górną płaszczyznę parapetu a podkuciem wnęki okiennej. Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć remont mieszkania i kiedy zamontować parapety, zrób to po mokrym tynkowaniu, aby uniknąć zabrudzenia, a nawet zniszczenia powierzchni.

Parapety z konglomeratu – cena

Ceny parapetów z konglomeratu różnią się w zależności od tego, jakie materiały zostały wykorzystane do ich produkcji, a także od wykończenia i designu. Tak więc mogą one kosztować od 300 zł do nawet 1000 zł za metr bieżący. Tworząc kosztorys remontu mieszkania, pamiętaj o ustaleniu szczegółowych danych technicznych i uzyskaniu wyceny u producenta, ponieważ – jak widać – rozbieżność cen jest dosyć duża.