Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Panele winylowe i płytki winylowe – praktyczne podłogi do każdego wnętrza

shape shape shape
Panele winylowe i płytki winylowe – praktyczne podłogi do każdego wnętrza

źródło: forbo.com

Jeden z etapów wykańczania mieszkania to wybór podłóg, który wbrew pozorom potrafi przysporzyć wielu problemów. Szukając odpowiedniego rozwiązania często kierujemy się kwestiami estetycznymi, co jest oczywiste. Nie możemy jednak zapominać również o aspektach praktycznych. Podłoga jest przecież narażona na nieustanną eksploatację, dlatego warto zainwestować w trwałe i solidne rozwiązanie, którym są niewątpliwie podłogi winylowe. 

Panele winylowe i płytki winylowe – czym się charakteryzują? 

Jedną z cech charakteryzujących podłogi winylowe jest ich wykończenie. Są to bowiem produkty, które imitują naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, metal czy ceramikę. Przy tym zachowują najlepsze właściwości winylu, czyli dają uczucie ciepła, są odporne na ścieranie, zarysowania i plamy oraz zachowują niezmienny wygląd przez lata. Ponadto zarówno płytki, jak i panele winylowe to materiały o wysokiej izolacyjności akustycznej – znakomicie pochłaniają dźwięki, dzięki czemu praktycznie ich nie słychać, gdy po nich stąpamy. Jednym z takich produktów, obecnych od niedawna na rynku polskim, są płytki winylowe firmy Harvey Maria. To podłogi zaprojektowane m. in. przez uznane brytyjskie projektantki, które w swojej codziennej pracy inspirują się naturą, przenosząc ją na niepowtarzalne wzory płytek winylowych. Sprawdź katalog produktów Harvey Maria i na własne oczy zobacz piękno i oryginalny styl tych podłóg. 

Panele Winylowe Zamość

źródło: harveymaria.pl

Montaż podłóg winylowych – o czym warto pamiętać? 

Jeśli chodzi o panele winylowe, warto także zwrócić uwagę na kwestie montażu. Przebiega on bardzo szybko i jest niezwykle prosty – nie powinien przysporzyć żadnych problemów. Podłogi winylowe można położyć nawet na glazurze czy terakocie. Co ciekawe, dostępne są w dwóch wersjach: tradycyjnej, czyli klejonej do podłoża, a także pływającej, czyli z systemem ukrytych łączeń, który zapewni jeszcze szybszą i bezproblemową instalację – bez konieczności użycia kleju. Tutaj ekspertem okazują się produkty marki Forbo z kolekcji Allura, która w swojej ofercie ma płytki oraz panele winylowe, umożliwiające bezklejową instalację typu „loose lay” oraz montaż za pomocą systemu Click. Jeśli chcesz zobaczyć, jak to wygląda w praktyce, zajrzyj do katalogu producenta kolekcji Allura

100% ochrony przed wilgocią 

Rozwiązaniem aranżacyjnym, stosowanym coraz częściej zarówno w mieszkaniach, jak i w domach, jest łączenie salonu z aneksem kuchennym. Rodzi ono niestety jeden problem, czyli kwestię wyboru odpowiedniej podłogi. Zestawianie ze sobą dwóch rodzajów podłóg, takich jak chociażby gres i panele jest stosowane coraz rzadziej, ponieważ zwyczajnie nie wygląda to zbyt estetycznie. Z kolei użycie w kuchni standardowych paneli nie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Dlaczego? Stały kontakt z wilgocią może szybko doprowadzić do ich wypaczenia. Także zastosowanie gresu na całej powierzchni nie je dobrym pomysłem. Mimo tego, że jest to materiał naprawdę piękny, to przy tym dość zimny i twardy, a przecież salon powinien być ciepłym i przytulnym wnętrzem. 

Na szczęście powstało remedium na te rozterki, czyli panele winylowe, które wykonane są z syntetycznych materiałów, dzięki czemu zapewniają skuteczną ochronę przed wilgocią. Można je z powodzeniem zastosować w salonie, kuchni, przedpokoju, a nawet w łazience.   

Podłogi winylowe – idealne na ogrzewanie podłogowe 

Podejmując temat podłóg winylowych nie można nie wspomnieć także o tym, że jest to wybór idealny na ogrzewanie podłogowe. Zarówno płytki, jak i panele można układać bezpośrednio na nim – są one świetnie przystosowane do tego celu, a to wszystko za sprawą ich specyficznej konstrukcji. Panele winylowe są bowiem niezwykle cienkie – mają zaledwie 2,5 do 6 mm grubości oraz charakteryzują się bardzo niskim oporem cieplnym, dorównującym płytkom ceramicznym. Połączenie PVC i włókna szklanego, z którego zostały wykonane, gwarantuje doskonałe przewodzenie ciepła, dzięki czemu zapewnią komfort użytkowania o każdej porze dnia. Podłogi winylowe nawet nie ogrzewane, dają uczucie ciepła i przytulności oraz bezpieczeństwa wszystkim domownikom.