Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Przegląd oferty firmy Sopro

shape shape shape
Przegląd oferty firmy Sopro

Czy wiesz, że UNICO Wnętrze niedawno nawiązało współpracę z jednym z największych producentów chemii budowlanej? Tak, mowa o Sopro! Od teraz w naszej ofercie znajdziesz bogaty wachlarz zaawansowanych technologicznie produktów, które spełniają najwyższe wymagania sektora glazurniczego i budowlanego. Sprawdzą się w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach. Dowiedz się, jakie produkty marki Sopro znajdziesz w naszej ofercie!

Sopro

Chemia montażowa Sopro

Jak wspomnieliśmy na początku, firma Sopro to przedsiębiorstwo z szeroką ofertą produktową, w której znajdziesz zarówno chemię budowlaną przeznaczoną do układania i spoinowania okładzin, preparaty do uszczelniania oraz przygotowania podłoża, jak i ogromny wybór specjalistycznych produktów do innych zastosowań, w tym kleje, grunty, hydroizolacje, fugi, silikony i wiele innych.

Kleje Sopro

sopro wysokoelastyczna zaprawa klejowa no.1

Przejdźmy do pierwszej kategorii, jaką są kleje Sopro. Otóż tutaj na szczególne wyróżnienie zasługują wysokoelastyczne kleje do płytek. Są to specjalistyczne zaprawy cementowe, których używa się do układania płytek ceramicznych, kamieni naturalnych, mozaik czy płytek w dużych formatach. Kleje wysokoelastyczne uznawane są za produkty wręcz niezastąpione podczas wykańczania trudnych powierzchni.

Z naszej strony polecamy w szczególności trzy rodzaje klejów Sopro:

 • No.1 996 – Wysokoelastyczna odkształcalna zaprawa klejowa biała S1, która przeznaczona jest do kamienia naturalnego i dużych formatów,
 • No.1 400 extra – Multifunkcyjna, wysokoelastyczna, odkształcalna zaprawa klejowa S1, która służy do przyklejania i mocowania płytek ceramicznych oraz niewrażliwego na przebarwienia kamienia naturalnego,
 • FF 450 – Wysokoelastyczna zaprawa klejowa, która wykorzystywana jest do przyklejania i mocowania płytek ceramicznych, niewrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych oraz konglomeratów.

Grunty Sopro

grunt sopro gd 749

Drugą kategorią produktów, o których chcielibyśmy wspomnieć, są grunty firmy Sopro. Wśród nich znajdziesz zarówno koncentraty gruntujące, jak i podkłady gruntujące o różnym zastosowaniu. Na przykład GP 263 – Grunt głęboko penetrujący będzie odpowiednim wyborem do podłoży o dużej i zróżnicowanej chłonności. Jest to grunt szybkoschnący, o wysokiej zdolności penetracji, którego można użyć na podłogi oraz ściany ogrzewane i nieogrzewane, we wnętrzach pokoi, jak i na zewnątrz.

Innym produktem wartym wyróżnienia jest GD 749 – Koncentrat gruntujący do podłoży chłonnych, który ma nieco inne zastosowanie, ponieważ służy do gruntowania jastrychów cementowych i anhydrytowych, płyt gipsowo-kartonowych oraz gipsowo-włóknowych, tynków cementowo-wapiennych i gipsowych. Również jest szybkoschnący – wysycha w ok. 10 minut w temperaturze +23°C i ok. 12 godzin na podłożach gipsowych i anhydrytowych. Jest to produkt wykonany na bazie żywicy polimerowej i ma wysoką zdolność penetracji.

Hydroizolacje Sopro

hydroizolacja sopro fdf 525

Trzecia kategoria to hydroizolacje Sopro. Tutaj wybór produktów jest bardzo szeroki, ponieważ obejmuje zarówno folie w płynie, uszczelnienia do podłoży krytycznych, taśmy uszczelniające, narożniki uszczelniające, maty uszczelniające i wiele innych. Jednym słowem, są to produkty, które – jak sama nazwa wskazuje – zabezpieczają powierzchnie przed wilgocią.

W tej kategorii warto wyróżnić kilka kultowych produktów firmy Sopro. Zaliczają się do nich:

 • FDF 525 – Folia w płynie,
 • DSF 523 – Elastyczna zaprawa uszczelniająca jednoskładnikowa,
 • AEB 148 – Taśma uszczelniająca elastyczna,
 • AEB 642 – Narożnik uszczelniający wewnętrzny,
 • AEB 643 – Narożnik uszczelniający zewnętrzny,
 • AEB 640 – Mata uszczelniająco-odcinająca.

Fugi i silikony Sopro

fuga sopro df 10

Omawiając temat produktów Sopro nie można nie wspomnieć także o bardzo znanych i cenionych fugach cementowych oraz epoksydowych, a także bardzo wytrzymałych silikonach tej marki.

Jednym z najpopularniejszych produktów jest bez wątpienia DF 10® – Design Fuga Flex 1-10 mm, czyli cementowa, elastyczna i szybkowiążąca zaprawa fugowa. Wyróżnia się za sprawą trwałych oraz wyrazistych barw. Fuga jest również ceniona za wysoką wytrzymałość. Co więcej, nie tworzy osadów wapiennych na powierzchni, co jest jej dużą zaletą w porównaniu z produktami konkurencji. Służy do spoinowania wszystkich okładzin z kamienia naturalnego oraz okładzin ceramicznych.

Drugim produktem wartym wspomnienia jest GM 026 – Preparat do kształtowania fug dylatacyjnych. Jest to preparat w formie płynu w praktycznej butelce ze spryskiwaczem, który pozwala na wygodne kształtowanie, a także obróbkę akrylowych, silikonowych i poliuretanowych materiałów dylatacyjnych firmy Sopro. Sprawdzi się zarówno w przypadku okładzin ceramicznych, jak i kamiennych.

Inne produkty firmy Sopro – na które warto zwrócić uwagę?

zaprawy do murowania sopro

Na jakie produkty firmy Sopro warto jeszcze zwrócić uwagę? Naszym zdaniem są to:

 • fugi do kostki brukowej – są to produkty wykorzystywane do spoinowania okładzin z kostki brukowej, kamienia naturalnego, posadzek z betonu, płyt betonowych oraz nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Sprawdzają się zarówno w miejscach lekko, średnio, jak i mocno obciążonych. Idealnie nadają się do wykonywania trwałych i elastycznych połączeń pomiędzy podobnymi, ale również różnorodnymi materiałami.
 • Bitumy – są to produkty, które można wykorzystać w wielu sektorach, nie tylko w budownictwie. Występują w formie ciekłej, jak i stałej. Są to środki spajające, które sprawdzą się jako zabezpieczenie konstrukcji, a także jako hydroizolacja powierzchni w budynkach. Bitumy stanowią rozwiązanie, które wyróżnia się naprawdę znakomitą trwałością.
 • Zaprawy murarskie – w ofercie firmy Sopro dostępne są trzy kluczowe produkty z tej kategorii i są to: zaprawa z trasem do cegieł nasiąkliwych, zaprawa do klinkieru z trasem oraz zaprawa bazowa z trasem do murowania klinkieru. Służą do murowania i fugowania murów z cegły klinkierowej.
 • Lakiery do betonu – to produkty do podłoży cementowych oraz powierzchni betonowych, a także do bezpośrednio użytkowanych powierzchni. Zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także chemicznymi i chronią przed dostępem wody i pary wodnej.
 • Wylewki samopoziomujące – tutaj chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na dwa produkty, czyli FLOOR WS 3.50 – Wylewka samopoziomująca 3-50 mm, która jest wylewką cementową, szybkowiążącą i samopoziomującą. Drugi produkt to FLOOR WS 3.70 extreme – Wylewka samopoziomująca na trudne podłoża 3-70 mm, która jest szybkowiążąca, wzmocniona włóknami, elastyczna, cementowa. Nakłada się ją pod różnego rodzaju okładziny podłogowe, jak np. ceramiczne i z kamienia naturalnego, wykładziny tekstylne i elastyczne, parkiet w formie deski fornirowanej czy paneli podłogowych do salonu.
 • Jastrychy – są to podkłady podłogowe, na których następnie układa się płytki, panele czy innego rodzaju podłogi. Tu na szczególną uwagę zasługuje Rapidur M5 747 – Jastrych szybkowiążący, który służy do wykonywania szybkowiążących jastrychów cementowych. Będzie również odpowiednim wyborem do: jastrychów ogrzewanych, zespolonych, pływających i jastrychów na warstwie oddzielającej.
jastrych cementowy sopro

Zastanawiasz się, jakie produkty wybrać? Nie wiesz, co przyda Ci się podczas wykańczania i aranżacji wnętrz? Zachęcamy do kontaktu z nami. Podpowiemy, jakie materiały firmy Sopro będą przydatne oraz na co warto zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze.