Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

U kogo sprawdzą się podłogi drewniane? 

shape shape shape

Współcześnie do wykańczania posadzek stosuje się różnorodne rozwiązania z wielu tworzyw, a każde z nich cechuje się odmiennymi właściwościami. Warto zatem wiedzieć, w jakich wnętrzach sprawdzą się drewniane podłogi. Jest to bowiem jedna z najbardziej klasycznych propozycji, chętnie wybierana przez osoby ceniące sobie przytulny wystrój o ciepłym charakterze. Jakie są więc wady i zalety takiego rozwiązania i do jakich wnętrz się ono nadaje? 

Spis treści:

  1. Gdzie najlepiej sprawdzą się podłogi drewniane?
  2. Dla zwolenników klasyki i nowoczesności – podłogi drewniane

Gdzie najlepiej sprawdzą się podłogi drewniane? 

Decydując się na to rozwiązanie warto przeanalizować jego atuty. Dużą zaletą niezaprzeczalnie są walory wizualne, gdyż dzięki nim każde pomieszczenie zyska przytulny akcent. Nie można też zapomnieć o bardzo dobrych właściwościach tego tworzywa, takich jak ograniczenie przewodzenia ciepła i dźwięków. Dzięki temu nie ulegają łatwo wychłodzeniu i przyczyniają się do izolacji akustycznej mieszkania. Ponadto drewniane podłogi odznaczają się dobrym stopniem trwałości, a ich powierzchnia jest odnawialna. W przypadku wystąpienia rys, odbarwień lub innych uszkodzeń na podłodze można więc odświeżyć ich wygląd. 

Rozwiązanie to sprawdzi się we wnętrzach, w których warto zadbać o antyalergiczne powierzchnie. Brak powstawania alergenów to cenna właściwość w przypadku obecności małych dzieci i osób zmagających się z alergiami

Dla zwolenników klasyki i nowoczesności – podłogi drewniane 

Podstawową wadą posadzek z tego materiału jest jego podatność na rozsychanie i inne uszkodzenia wywołane nadmierną wilgotnością bądź zbyt wysoką temperaturą. Należy mieć na uwadze także konieczność ich zabezpieczenia przed zarysowaniami. Z tego względu rozwiązanie to najlepiej sprawdzi się w salonach, gabinetach, korytarzach lub sypialniach. Wybierając je do łazienek lub kuchni trzeba liczyć się z ryzykiem zniszczenia powierzchni przez wilgoć i częsty kontakt z wodą. 

Polecamy więc drewniane podłogi dla osób szukających estetycznych i trwałych rozwiązań zapewniających optymalne ciepło i izolację akustyczną mieszkania. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach o klasycznym, jak i nowoczesnym wystroju.