Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Tapety do małych pokoi – jak optycznie powiększyć przestrzeń przy pomocy tapet?

shape shape shape
Tapety do małych pokoi – jak optycznie powiększyć przestrzeń przy pomocy tapet

Każdy z nas ma w swoim mieszkaniu mały pokój, który chciałby optycznie powiększyć. Niezależnie od tego, czy jest to sypialnia, gabinet czy salon, można zastosować wiele wskazówek, dzięki którym pokój będzie wydawał się na znacznie większy niż w rzeczywistości. Co więcej, takie zmiany nie muszą wiązać się z dużymi wydatkami! Dzięki rozmaitym tapetom możesz łatwo, szybko i tanio powiększyć każdy mały pokój. Dowiedz się więcej!


Spis treści:

  1. Tapety optycznie powiększające pokój
  2. Jaki wzór tapety do małego pokoju?
  3. Jakie tapety do wąskiego pokoju? Które tapety poszerzające pokój będą najlepsze?

Tapety optycznie powiększające pokój

Jakie tapety na ścianę optycznie powiększą pokój? Przede wszystkim te w jasnych kolorach, ponieważ będą one pięknie odbijały światło i – w przeciwieństwie do ciemnych tapet – nie przytłoczą małej przestrzeni. Sięgnij po klasyczną biel lub beż, ale nie bój się również kolorów, jeśli chcesz optycznie powiększyć pokój. One są Twoimi sprzymierzeńcami!

Tapeta to coś więcej niż neutralne biele czy szarości. Eksperymentuj ze słonecznymi żółciami, chłodnymi zieleniami czy jasnymi niebieskościami. Pamiętaj, aby dążyć do wizualnej harmonii i równowagi, używając koloru tapety. Zadbaj, by pasowała do mebli, akcesoriów oraz oświetlenia.

Jaki wzór tapety do małego pokoju?

Małe pokoje mogą wyglądać naprawdę niesamowicie dzięki tapetom, które naśladują wygląd i fakturę cegły, marmuru, a nawet drewna. Królują one przede wszystkim w aranżacjach domów w stylu amerykańskim. Jednym ze sprawdzonych zabiegów architektów wnętrz jest wybór tapety tylko na jedną ścianę, co pozwala stworzyć silny wizualny punkt centralny. Wówczas pozostałe ściany, które są pomalowane na jednolity kolor, wydają się większe, ponieważ optycznie oddalają się od punktu centralnego, którym jest tapeta.

Fototapety to również świetny sposób na optyczne powiększenie pomieszczenia. Dzięki nim pokój może wyglądać na znacznie większy niż w rzeczywistości. Najlepszym rodzajem fototapet do zastosowania w tym przypadku są designerskie tapety 3D, ponieważ doskonale nadają się do tworzenia głębi.

Jakie tapety do wąskiego pokoju? Które tapety poszerzające pokój będą najlepsze?

Jeśli masz wąski, ale długi pokój unikaj wnętrz w jednym kolorze, ponieważ jeszcze mocniej wyeksponujesz tę dysproporcję. Być może zaskoczy Cię taka informacja, ale idealnym wyjściem do tego typu wnętrza jest ułożenie tapety w powtarzające się wzory na dłuższych ścianach. Tworzą one iluzję, dzięki której pokój wygląda na bardziej proporcjonalny.

Oprócz tego bardzo popularnym rozwiązaniem do wąskich wnętrz są tapety w poziome paski ułożone na krótszych ścianach. Sprawiają one, że pomieszczenie wydaje się szersze. Rozważ zastosowanie tapet w paski, jeśli zależy Ci na tym, by wąski pokój stał się bardziej foremny.