Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Pomysł na efektywne tynki i farby dekoracyjne

shape shape shape
farby scienne rodzaje i charakterystyka

Dzięki artykułom z UNICO Wnętrze możemy całkowicie odmienić swoje domowe wnętrze. Z jakich kolekcji najlepiej wybrać farby dekoracyjne? Co sprawdzi się do stylu art deco lub glamour?

Efekt aksamitu

Farby dekoracyjne Ottocento to prosty sposób na stworzenie czarującego, domowego pomieszczenia. Jakich konkretnie? Jakichkolwiek, bo barwnik z tym efektem odnajdzie się zarówno w salonie, jak i sypialni czy dziecięcym pokoju. Nakładać ją można za pomocą tradycyjnych narzędzi malarskich na różnego rodzaju podłożach: m.in. tynku cementowym, tynku cementowo-wapienny oraz gipsie. Struktura farby jest miękka i delikatna, co w połączeniu ze znajdującymi się w niej pigmentami metalicznymi skutecznie rozświetla surowe wnętrza oraz nadaje im niepowtarzalnego charakteru. Na naszej stronie poszczególne artykuły z różnych kolekcji dostępne są w najpopularniejszych odcieniach i najbardziej intensywnych tonacjach.

Perłowe refleksy

Jeśli kochamy wyjątkową grę świateł, to nie możemy przejść obojętnie obok farb z kolekcji Granada. Dzięki nim odmienimy swoją ścianę nie do poznania, o co zadba zachwycający efekt wizualny, bogaty w przenikające się wzajemnie barwy. Z racji tego uzyskamy niepowtarzalny wzór o pięknej satynowej poświacie, który współpracując z naturalnym światłem, uraczy nas tęczowym, kojącym zmysły efektem. Odcień dobrze prezentuje się na zarówno większych, jak i pojedynczych ścianach w dowolnym pomieszczeniu. Ponadto doskonale komponuje się z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, choć nieobce są jej też bardziej surowe komponenty w formie betonu czy metalu. Pewne jest jednak to, że zawsze tworzy modne i wyjątkowe wnętrza!

Kolorowy pył

Mnogość kolorów oznacza mnogie wykorzystanie. Doskonale udowadniają to farby z kolekcji Decorglitter z efektem kolorowego pyłu, czyli masy różnorodnych wypełniaczy, które świetnie akcentują wybrane ściany lub tylko ich pojedyncze fragmenty. Bogate nasycenie pigmentów skutecznie rozświetla domowe pomieszczenia, nadając im stylu art deco lub glamour. Farba jest łatwa w aplikacji i może być stosowana w zarówno tradycyjnych wnętrzach, sypialni czy pokoju dziennym, jak i tych o podwyższonej wilgotności np. kuchni – serdecznie polecamy!