Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Aranżacja salonu z kuchnią – pomysły i inspiracje

shape shape shape
Aranżacja salonu z kuchnią

Photo by Ralph Kayden on Unsplash

Salon z aneksem kuchennym to naprawdę popularna koncepcja aranżacyjna stosowana nie tylko w mieszkaniach, ale również w domach. Połączenie tych dwóch przestrzeni niesie za sobą mnóstwo plusów. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, jak urządzić te wnętrza, by były spójne i wzajemnie się uzupełniały. W dzisiejszym artykule podpowiemy kilka pomysłów, które sprawią, że salon z kuchnią będzie nie tylko praktycznym, ale również pięknym i eleganckim miejscem. Zapraszamy do lektury.

Kuchnia z salonem – aranżacje

Kuchnia to dla wielu z nas serce domu. Niestety, nie każdy może cieszyć się dużą i przestronną przestrzenią kuchenną, w której aż chce się gotować czy spędzać czas z bliskimi przy wspólnym obiedzie. Często w starym budownictwie pomieszczenie to było traktowane po macoszemu. Niedoświetlone, ciasne kuchnie nie zachęcały do przebywania w nich dłużej niż to konieczne.

Od jakiegoś czasu możemy obserwować jednak trend stosowany w nowoczesnym budownictwie, w którym salony zaczęły być łączone z kuchniami. To naprawdę świetne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które uwielbiają gotować. Jasne, przejrzyste i otwarte przestrzenie idealnie sprawdzą się w każdym domu. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na przearanżowanie swoich wnętrz i połączenie dwóch mniejszych pomieszczeń w jedno większe, które uczyni mieszkanie naprawdę przestronnym, a zarazem przytulnym miejscem.

Pomysł na salon z kuchnią

Photo by jai hill on Unsplash

Pomysł na salon z kuchnią

Dobry pomysł na urządzenie salonu z kuchnią to klucz to sukcesu. Tego typu przestrzeń powinna być bowiem nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna. Łącząc te dwa pomieszczenia w jedno musisz pamiętać o tym, by nadal starać się zachować w nim charakter pokoju dziennego. Kuchnia nie powinna dominować, ale uzupełniać aranżację części salonowej. Dobrze więc, by elementy wyposażenia korespondowały ze sobą, tworząc harmonijny wygląd. Przy salonie z aneksem sprawdzi się zatem spójna kolorystyka, na przykład niezawodne połączenie bieli i drewna lub bieli i szarości.

Pamiętaj, że w otwartej kuchni nie da się ukryć bałaganu. Właśnie dlatego warto postawić na praktyczne koncepcje aranżacyjne, które pomogą w stworzeniu wygodnej w użytku, estetycznej przestrzeni. Unikaj trzymania urządzeń na blacie, a jeśli tylko możesz, skorzystaj z opcji zabudowania lodówki, piekarnika, mikrofalówki, zmywarki oraz pralki. Takie rozwiązanie sprawi, że przestrzeń będzie naprawdę przejrzysta.

Salon z kuchnią – inspiracje

Połączenie salonu z kuchnią będzie doskonałą decyzją w przypadku osób, które mają niewielkie mieszkania. W małych przestrzeniach liczy się każdy centymetr kwadratowy, a taka kombinacja pozwoli Ci zaoszczędzić naprawdę wiele miejsca oraz optycznie powiększy pokój. Rozdzielenie kuchni i salonu ścianą sprawi zaś, że zarówno jedno, jak również drugie pomieszczenie stanie się przytłaczająco małe.

Kuchnia otwarta na salon sprawdzi się również wszystkich, którzy lubią spędzanie czasu i gotowanie z rodziną oraz przyjaciółmi. Takie rozwiązanie zapewnia dużą przestrzeń, idealną to wspólnego przygotowywania potraw, ale również relaksu. Gdy odwiedzą Cię goście, nie będziesz musiał wychodzić do drugiego pokoju, by przygotować im danie główne czy deser. Teraz wszystko będzie w zasięgu ręki!