Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Drzwi prawe czy lewe – jak rozpoznać kierunek drzwi?

shape shape shape
drzwi wewnetrzne zamosc

Drzwi prawe czy lewe – czym się różnią i po czym je rozpoznać? Dlaczego wybór odpowiedniego rozwiązania jest tak ważny? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Jak odróżnić drzwi prawe od lewych?

Częstym błędem popełnianym przy określaniu, czy drzwi są prawe czy lewe, jest zwracanie uwagi na miejsce, w którym znajduje się klamka. Gdy klamka umieszczona po prawej stronie nie oznacza to, że drzwi są prawe i odwrotnie. Jak zatem odróżnić drzwi prawe od lewych? Wystarczy, że staniesz przed nimi tak, by otwierały się one na Ciebie (czyli tak, aby je ciągnąć). Teraz z łatwością zauważysz, że strona, po której zlokalizowane są zawiasy określa kierunek otwierania drzwi. Kiedy są one po lewej stronie, oznacza to, że są to drzwi lewe i odwrotnie. Ta zasada sprawdza się zarówno przy drzwiach przylgowych czy bezprzylgowych, drzwiach zewnętrznych przeszklonych czy wewnętrznych pełnych, otwieranych do środka czy na zewnątrz, jak i drzwiach pasywnych. Odwrotnie jest wyłącznie w przypadku drzwi z odwrotną przylgą, czyli drzwi rewersyjnych. A jeśli zawiasy są ukryte, warto pamiętać, że znajdują się one zawsze po przeciwległej stronie do klamki. Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych informacji, zachęcamy Cię do kontaktu z naszym salonem drzwi w Zamościu.

Drzwi prawe czy lewe – jakie wybrać do swojego wnętrza?

Stając przed wyborem drzwi, musisz odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, a jednym z nich jest to, czy zdecydować się na zakup drzwi prawych czy drzwi lewych. Jest to dosyć istotne, ponieważ wybór odpowiednich rozwiązań pozwoli Ci stworzyć wygodny ciąg komunikacyjny w domu, a także zapewni funkcjonalność i ułatwi codzienne życie. Źle ustawiony kierunek otwierania drzwi utrudni natomiast przemieszczenia się po domu i przechodzenie z korytarza do pokoju lub z pokoju do pokoju. Może także doprowadzić do tego, że jedne drzwi będą zachodziły, a nawet zahaczały o drugie. By uniknąć jakichkolwiek problemów związanych z wyborem drzwi, przed ich zakupem obejrzyj dokładnie plan mieszkania czy domu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci ocenić, w jakim miejscu lepiej sprawdzą się drzwi prawe, a w jakim lewe. Przyglądając się mieszkaniom w Polsce możesz zauważyć, że najczęściej znajdują się w nich drzwi prawe. Nie jest to jednak żadną regułą – nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać drzwi lewe, jeśli ma to wpłynąć na wygodę codziennego funkcjonowania.

Przed zakupem drzwi do swojego domu czy mieszkania przyjrzyj się różnym rozwiązaniom, by znaleźć dla siebie te, które będą Ci pasowały nie tylko pod względem estetyki, ale i funkcjonalności. Stąd też zawsze zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu, w którym możesz z bliska obejrzeć wiele rozwiązań różnych firm. Jeśli szukasz drzwi wewnętrznych w Zamościu, serdecznie zapraszamy do UNICO Wnętrze.