Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Drzwi wejściowe dźwiękoszczelne – dla ceniących ciszę i spokój

shape shape shape
Drzwi wejściowe dźwiękoszczelne – dla ceniących ciszę i spokój

Hałas to nasz codzienny towarzysz. Spotykamy go zarówno w pracy, podczas zakupów czy w trakcie podróży samochodem. I choć mogłoby się wydawać, że przyzwyczailiśmy się do jego istnienia, to kiedy możemy zaznać odrobiny ciszy, naprawdę czujemy, że zarówno nasze spięte od nadmiaru bodźców ciało, jak i umysł w końcu odpoczywają.

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Dźwiękoszczelne drzwi wejściowe
  2. Drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne – wyłącznie z certyfikatem
  3. Drzwi dźwiękoszczelne do mieszkania – jak są wypełnione?

Czy Twój dom jest Twoją oazą spokoju? A może przez drzwi wejściowe słyszysz dźwięki przejeżdżających samochodów, rozmawiających sąsiadów lub szczekających psów? Jeśli tak, koniecznie zwróć uwagę na to, czy drzwi do Twojego domu są dźwiękoszczelne. Dlaczego tak ważne są solidne drzwi o podwyższonych parametrach akustycznych? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Dźwiękoszczelne drzwi wejściowe

Jeśli zastanawiasz się, jakie drzwi do domu wybrać, Twoją uwagę powinny zwrócić przede wszystkim dźwiękoszczelne drzwi wejściowe. Hałas, z którym zmagasz się na co dzień jest bowiem bardzo intensywny, a na dłuższą metę również dokuczliwy. Dźwięki z otoczenia generowane są z mocą nawet 70-80 dB, zaś maksymalna dawka hałasu nie powinna przekraczać 40 dB w ciągu dnia.

Jeśli w codziennym życiu towarzyszą Ci hałasy, które przekraczają barierę 40 dB, poważnie zastanów się nad wyborem drzwi dźwiękoszczelnych. Dzięki temu Twój dom będzie ostoją ciszy i spokoju.

Dlaczego warto wybrać dźwiękoszczelne drzwi wejściowe?

  • Zapewniają wysokim poziom izolacji akustycznej
  • Mają trwałą konstrukcję, odporną na próby włamania
  • Prezentują się bardzo estetycznie
  • Są odporne na chłód i wilgoć
  • Wykonane są z solidnych i bardzo wytrzymałych materiałów
  • Są to drzwi pasywne, zapobiegające stratom ciepła

Drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne – wyłącznie z certyfikatem

Jeśli rozważasz zakup drzwi zewnętrznych dźwiękoszczelnych, koniecznie zwróć uwagę na to, czy są to drzwi certyfikowane. Warto mieć świadomość, że to właśnie certyfikaty (a nie zapewnienia producenta) są potwierdzeniem właściwości drzwi wejściowych. Stąd też, kupując drzwi zewnętrzne dźwiękoszczelne, zapytaj o ów certyfikat i sprawdź, przez jaką jednostkę badawczą został wystawiony.

Drzwi dźwiękoszczelne do mieszkania – jak są wypełnione?

Drzwi wejściowe do mieszkania wypełnione są najczęściej płytą wiórową otworową lub płytami, które są ułożone warstwowo, a dodatkowo wzmacniane są blachą aluminiową. Bardzo dobre efekty w kwestii wytrzymałości i dźwiękoszczelności zapewnia także wełna mineralna oraz specjalistyczna piana do wypełniania drzwi. Wiele osób zastanawia się również nad tym, czy drzwi zewnętrzne przeszklone mogą być dźwiękoszczelne. Jak najbardziej! Wystarczy tylko zainwestować w dobre szkło akustyczne, a drzwi będą znakomicie wygłuszały dźwięki z zewnątrz.

Musisz pamiętać, że im większa gęstość materiału, którym zostały wypełnione w wewnątrz, tym lepsza izolacja. Stąd też, jeśli szukasz drzwi dźwiękoszczelnych do mieszkania, poproś doradcę o pomoc w doborze optymalnego rozwiązania dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do naszego salonu drzwi zewnętrznych w Zamościu, gdzie udzielimy Ci kompleksowego wsparcia przy wyborze najlepszych drzwi do Twojego domu!