Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Drzwi zewnętrzne – pełne czy przeszklone?

shape shape shape
Salon UnicoWnętrze wyposażenia wnętrz w Zamościu

Zwykło się mówić, że odpowiedni dobór zewnętrznej stolarki drzwiowej do domu jest jak „wisienka na torcie” ‒ może wydobyć wszystkie atuty architektury budynku lub zupełnie zaprzepaścić ostateczny efekt. Na jakie drzwi zewnętrze warto się zdecydować, by były one nie tylko bezpieczne i funkcjonalne, ale również dobrze się prezentowały? Dziś więcej o rozwiązaniach pełnych i z przeszkleniami.

Drzwi wejściowe przeszklone oraz pełne

Na rynku dostępne są zasadniczo dwa rodzaje drzwi zewnętrznych – przeszklone oraz pełne. Zaawansowane technologie stosowane przy produkcji obu rozwiązań sprawiają, że charakteryzują się one podobnymi parametrami bezpieczeństwa i wytrzymałości. Potrafią zapewnić równie wysoki poziom komfortu dzięki niskim współczynnikom przenikania ciepła. Gwarantują także taki sam wysoki stopień izolacyjności akustycznej oraz bezpieczeństwa poprzez stosowanie solidnych mechanizmów antywłamaniowych. Ostateczny wybór rozwiązania pełnego lub przeszklonego jest zatem wyłącznie kwestią estetyki oraz upodobań użytkowników domu. Drzwi zewnętrzne przeszklone zazwyczaj wykorzystywane są w miejscach, w których potrzebne jest dodatkowe źródło naturalnego światła. Drzwi zewnętrzne pełne to natomiast minimalistyczny design i sto procent prywatności.

Atuty drzwi zewnętrznych przeszklonych

Drzwi wejściowe z przeszkleniem przepuszczają światło. Tym samym doświetlają często ciemne wiatrołapy i korytarze. To główna zaleta tego typu rozwiązania. Drzwi z przeszkleniami to niewątpliwie także estetyczna lekkość oraz dynamika, którą nadają nieraz bardzo fantazyjne wzory elementów szklanych. Wśród wątpliwości pojawiają się kwestie prywatności oraz bezpieczeństwa. Warto zaznaczyć, że do produkcji tego typu drzwi wykorzystuje się dziś szkło, które dba o niezbędną intymność domowników. Są to najczęściej szyby nieprzezierne, czyli piaskowane, matowe lub mleczne. Coraz częściej w konstrukcji tego typu drzwi stosuje się także szkło refleksyjne, które nie tylko chroni przed swobodnym zaglądaniem do wnętrza domu, ale również zabezpiecza przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń światłem słonecznym. Inną opcją są drzwi z tzw. lustrem weneckim, zapewniające intymność z zewnątrz, podczas gdy osoby wewnątrz domu widzą, co dzieje się za drzwiami. Bezpieczeństwo drzwi zewnętrznych przeszklonych gwarantuje natomiast wykorzystanie szkła hartowanego – w każdej z wymienionych opcji. Jest ono wyjątkowo odporne na uderzenia, jak i wpływ warunków pogodowych.

Atuty drzwi zewnętrznych pełnych

Drzwi wejściowe pełne to rozwiązanie, na które decydują się użytkownicy wymagający stuprocentowej prywatności. Świetnie sprawdzą się tam, gdzie nie potrzeba dodatkowego doświetlenia wnętrza światłem słonecznym. Chociaż dla niektórych mogą wydawać się drzwiami prowadzącymi do twierdzy nie do zdobycia, idealnie sprawdzą się w przypadku domów o nowoczesnej architekturze. Z pewnością mogą dać użytkownikom wrażenie wyjątkowego bezpieczeństwa, pomimo że ich parametry techniczne wcale nie muszą różnić się od rozwiązań z przeszkleniami.

Niezależnie od ostatecznego wyboru rodzaju drzwi zewnętrznych warto pamiętać, by drzwi wejściowe komponowały się z kolorem stolarki okiennej oraz dachu domu. Muszą także pasować do stylu całego budynku. W salonie UNICO Wnętrza oferujemy najbogatszą ofertę drzwi w Zamościu. U nas znajdziecie nie tylko drzwi zewnętrzne z przeszkleniami oraz pełne, ale również drzwi pasywne oraz szeroki wybór drzwi wewnętrznych.