Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Drzwi drewniane wewnętrzne – rodzaje, zalety, cennik

shape shape shape
Drzwi drewniane wewnętrzne – rodzaje, zalety, cennik

Jednym z kluczowych etapów wykańczania mieszkania jest wybór drzwi wewnętrznych. Istnieje wiele różnych wariantów skrzydeł wykonanych z rozmaitych materiałów. Jednym z nich są drzwi wewnętrzne drewniane. Jakie są najpopularniejsze rodzaje drzwi wewnętrznych? Jakie mają zalety? Ile kosztują? Dowiesz się z naszego artykułu.

Spis treści:

  1. Jakie drzwi drewniane wewnętrzne wybrać?
  2. Drzwi wewnętrzne drewniane – poznaj ich zalety
  3. Ile kosztują drzwi drewniane wewnętrzne?

Jakie drzwi drewniane wewnętrzne wybrać?

Drzwi drewniane wewnętrzne to bardzo solidne skrzydła, które zachwycają ich użytkowników zarówno pod kątem estetycznym, jak i technicznym. Mogą być wykonane z rozmaitych gatunków drewna, przez co ich właściwości nieco się od siebie różnią.

Wybierając drzwi drewniane wewnętrzne, możesz zdecydować się na następujące warianty:

  • Drzwi wewnętrzne drewniane dębowe – są niezwykle wytrzymałe, a przy tym mają bardzo eleganckie usłojenie, które będzie świetnie korespondowało z sypialnią, kuchnią czy salonem w stylu skandynawskim. To doskonałe połączenie klasyki z wysoką jakością! Drewno dębowe jest wyjątkowo twarde, co sprawia, że zachowuje ono swoje właściwości przez dekady. Tym samym drzwi wewnętrzne dębowe posłużą Ci na lata. Warto również dodać, że są one odporne na zarysowania i inne drobne uszkodzenia mechaniczne.
  • Drzwi wewnętrzne drewniane sosnowe – zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie wśród wszystkich drzwi drewnianych wewnętrznych. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na stosunek ceny do jakości. Ich cena jest bowiem naprawdę przystępna, a parametrami nie odbiegają one od innych drzwi drewnianych. Zapewniają doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną. Co więcej, można malować je przy pomocy specjalnych farb do drewna oraz przy użyciu lakierobejcy.
  • Drzwi wewnętrzne drewniane olchowe – są stosunkowo lekkie, co w przypadku drzwi drewnianych jest rzadko spotykane. Przy tym są również odporne na wilgoć oraz uszkodzenia. Ich trwałość jest naprawdę zachwycająca!

Drzwi wewnętrzne drewniane – poznaj ich zalety

Jak wspominaliśmy na początku, drzwi wewnętrzne drewniane zachwycają mnogością zalet. Jakie są ich największe atuty? Oto one:

  • Izolacyjność akustyczna – to jeden z ważniejszych czynników, na który warto zwrócić uwagę, wybierając skrzydła do swojego mieszkania. Drzwi drewniane wewnętrzne mistrzowsko radzą sobie z redukowaniem hałasów, które dobiegają z innych pomieszczeń, stwarzając tym samym bardzo komfortowe warunki w domowym zaciszu.
  • Izolacyjność termiczna – drzwi wewnętrzne drewniane, podobnie jak drzwi pasywne, perfekcyjnie chronią przed niskimi oraz wysokimi temperaturami. W znakomity sposób izolują pomieszczenie o każdej porze roku.
  • Naturalny materiał – drzwi drewniane wewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z drewna, które jest w pełni naturalnym i ekologicznym materiałem. Wytworzenie drewna i przygotowanie go do produkcji drzwi pochłania znacznie mniej energii niż wytworzenie PCV, co oznacza mniejszą emisję zanieczyszczeń oraz mniejsze zużycie paliw.
  • Trwałość – drzwi wewnętrzne drewniane wykazują znakomitą odporność na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Przy odpowiedniej konserwacji posłużą Ci nawet kilkadziesiąt lat!

Ile kosztują drzwi drewniane wewnętrzne?

Drzwi drewniane wewnętrzne – w zależności od wybranego rodzaju – kosztują od około 400 zł do nawet 4-5 tysięcy złotych. Najtańsze są drzwi sosnowe, a najdroższe drzwi wykonane z drewna egzotycznego.

Jeśli chcesz poznać szczegółowy cennik drzwi drewnianych wewnętrznych, zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu sprzedaży drzwi w Zamościu. W naszej ofercie znajdziesz drzwi czołowych polskich producentów, takich jak Pol-skone, DRE, Porta, Verte, Intenso, Invado czy Inter Door. Po drzwi wewnętrzne w Zamościu zapraszamy do UNICO Wnętrze!