Facebook shape
shape shape shape

Aktualności

Lustrzane dodatki do domu – jak optycznie powiększyć wnętrze?

shape shape shape
Lustrzane dodatki do domu – jak optycznie powiększyć wnętrze

Spis treści (kliknij aby szybko przejść):

  1. Dlaczego warto wybrać lustrzane dodatki do domu?
  2. Które dekoracje lustrzane są najmodniejsze?
  3. Do jakich wnętrz pasują ozdoby lustrzane?

Lustrzane dodatki do domu, które w ostatnim czasie cieszą się naprawdę ogromną popularnością, to doskonały sposób na optyczne powiększenie wnętrz. Oprócz tego, że prezentują się subtelnie, pasują do niemal każdej aranżacji. Które dekoracje lustrzane są najmodniejsze i dlaczego warto wybrać je do swojego domu? Odpowiadamy!

Dlaczego warto wybrać lustrzane dodatki do domu?

Jak wspominaliśmy na wstępie, lustrzane dodatki optycznie powiększają wnętrza, dlatego chętnie wybierane są do niewielkich mieszkań. Choć trzeba przyznać, że na dużych metrażach prezentują się równie zjawiskowo! Lustrzane dodatki – zarówno w postaci mebli, jak i dekoracji – nadają wnętrzom naprawdę spektakularny efekt wizualny. Tworząc projekt wnętrz, warto od razu zaplanować rozmieszczenie lustrzanych dodatków, by jak najefektowniej odbijały światło, tworząc dzięki temu wyjątkowy klimat w pomieszczeniu.

Które dekoracje lustrzane są najmodniejsze?

Za najmodniejsze dekoracje lustrzane uznaje się bez wątpienia meble lustrzane. Przede wszystkim ogromną popularnością cieszą się stoły z lustrzanym blatem, a także lustrzane komody, które w tej wersji wyglądają wyjątkowo elegancko i zdobnie. Pięknie komponują się z welurowymi sofami, dużymi stylowymi lampami, a także z elementami drewnianymi oraz dodatkami w kolorze złotym lub srebrnym. Jeśli marzy Ci się elegancka kuchnia z salonem, lustrzany stół będzie tam pasował idealnie!

Dekoracje lustrzane to również dobry sposób na optyczne powiększenie przedpokoju, który zazwyczaj jest niewielki. Jeśli jesteś na etapie projektu holu w domu, zwróć uwagę na szczególnie modne w ostatnim czasie wbudowane szafy z przesuwanymi lustrzanymi drzwiami, tworzące piękną taflę na całej ścianie. Z odpowiednią aranżacją, uwzględniającą źródła światła w holu, można w naprawdę skuteczny sposób poszerzyć, rozjaśnić i ożywić tę przestrzeń!

Do jakich wnętrz pasują ozdoby lustrzane?

Ozdoby lustrzane wyglądają pięknie jako jeden z elementów aranżacji w niemal każdym stylu. Jak to możliwe? Otóż lustrzane dodatki do domu są na tyle uniwersalne, że można dopasować je do absolutnie każdego wnętrza. Warto jednak przy tym pamiętać, na czym polega styl glamour, loftowy czy eklektyczny i podczas aranżowania przestrzeni kierować się cechami, które go wyróżniają. Otóż urządzając wnętrza glamour, możesz z powodzeniem łączyć designerskie tapety ścienne z lustrami w ozdobnych ramach czy też lustrzane meble z welurowym zestawem wypoczynkowym. Z kolei w przypadku aranżacji industrialnych niezwykle stylowo będzie wyglądało zestawienie paneli 3D na ścianę z ogromnymi lustrami, obejmującymi całą ścianę. Wnętrza z betonem architektonicznym możesz zaś ozdobić spektakularną lustrzaną lampą wiszącą.